Archív - Sezóna 2020

SFKaBU - Slovakia Open 2020 e-tournament


Výsledkový sumár :


1.miesto Daniel Ryška - KUMITE

4.miesto Filip Horňák - KATA


Vo foto-galérii sa nachádza účastnícky diplom pre všetkých, korí sa zúčastnili súťaže. Prvé tri miesta dostanú medaily a vytlačené diplomy.

Na stránke www.slovakiaopen.com nájdete celkový prehľad postupujúcich do 2. kola v kata a kobudo. Kumite bolo jednokolová súťaž - výsledky budú v nedeľu.

Poprosíme všetkých, aby nahrali svoje videá, vynímajúc juniorské a seniorské kata. Tí dostanú informácie osobitne, nakoľko niektoré pôjdu "LIVE" v sobotu 19.12. cez ZOOM. Treba sa pripraviť, že títo pretekári musia svoje kata cvičiť naživo v sobotu cez ZOOM!


Termín zasielania videí do finálového kola je 17.12.2020 !!!


OZNAM pre členov Karate-Kickbox Klubu Pezinok [ 4.12.2020 ]


Kto má záujem, môže sa zučastniť spoločného nahrávania súťažných videí kata aj kumite pod vedením trénerov Karate-Kickbox Klubu Pezinok, ktoré sa uskutoční v utorok 8. decembra od 19:30 vo fitku v Šenkviciach (pri železničnej stanici). Ak nepoznáte cestu, môže sa ísť spoločne - odchod 19:10 z Pezinka, stretnutie za kruhovým objazdom na Šenkvice. V prípade záujmu kontaktujte telefonicky Senseia Horáka 0948 766 224.

V sobotu sa spúšta registrácia na webe www.slovakiaopen.com, kde pretekár získa unikátny kód. Kód budete potrebovať na nátačania súťažných videí.

Samozrejme môžete video nahrať aj doma a uložiť ho na web www.slovakiaopen.com


Aktuálne informácie [ 7.12.2020 ]


registrácia na Slovakia open je od soboty spustená. Doteraz evidujeme viac ako 150 registrácií z 8 krajín (vrátane USA). Ďalšie krajiny prisľúbili účasť.

Registrácia: https://www.slovakiaopen.com/registration/


Po registrácii (dostanete unikátny kód) - nakrútiť video, následne nahrať do systému. Karate, kobudo a kumite.

Najlepšia šestica z každej kategórie postúpi do finále (nové video, tenistý kód). Finálové kategórie kata juniori a seniori (18-20, 21-35, 36-46, Muži a Ženy) prebehne live cez ZOOM 19.12.2020. Rozhodcovia budú rozhodovať videá naživo pred Vami cez ZOOM. Panel rozhodcov bude medzinárodný.

Hlavným rozhodcom bude viceprezident Rozhodcovskej komisie WUKF p. Essam Shreif z Anglicka (7. Dan).


Tešíme sa na Vaše videá a podporu!


Vážení členovia Federácie,


pozývame Vás na online súťaž - SLOVAKIA OPEN 2020. Nakoľko nám pandemická situáciu nedovolí urobiť akýkoľvek iný variant bez ohrozenia zdravia účastníkov súťaže, sme nútení tento ročník súťaže preniesť do online režimu.


Slovakia open však bude mať niekoľko odlišností oproti našim bežným online súťažiam.

1. Súťaží sa s kata, ktorá bude aktuálna, nie kata, ktorú cvičenec nahral na prvú online súťaž v apríli.

2. Registrácia prebehne výlučne cez nový web www.slovakiaopen.com, kde od soboty bude možné nahlasovanie sa.

3. Pretekár získa unikátny kód, ktorý musí ukázať pred samotným zacvičením kata ako dôkaz, že ide o autentickú kata.

4. Tento kód platí pre kata a kobudo kata. Pre kumite súťaž to neplatí (registrácia ale áno).

5. Kumite súťaž prebehne pavúkovým systémom s jedným videom nahratým cez www.slovakiaopen.com. Princípom kumite súťaže bude 30 sekundové video rôznych techník do kumite na záasahové plochy oponenta (treba si vyrobiť "figurínu", vešiak, balóniky...). Rozhodcovia budú hodnotiť viacero kritérií:

a) Dobrá forma techniky a dynamika

b) Rôznorodosť techník a ich funkčnosť

c) Vzdialenosť a kontrola (ak sa používa boxovacie vrece, vyhýbajte sa kontaktu)

d) Postoj (Zanshin)

e) Rytmus a rýchlosť.

6. Rozhodcovia budú medzinárodní z WUKF.

7. Finálové kategórie kata 18-20 roční M/Ž, 21-35 M/Ž, 36-45 M/Ž budú "LIVE" cez ZOOM. Pretekári sa prihlásia do ZOOMu v určený čas a zacvičia kata naživo pred panelom medzinárodných rozhodcov (všetko prebehne naživo). Uvidia i svojich súperov a na záver aj celkové vyhodnotenie kategórie.

8. Finálové kategórie juniorov a seniorov sa budú vysielať aj cez YouTube do celého sveta.

9. Kata (karate a kobudo) sa ide dvojkolovo - semifinále a finále. Je tomu potrebné prispôsobiť kata podľa pravidiel WUKF. Známky zo semifinále a finále sa spočítavajú.

10. Všetci účastníci získajú Účastnícky diplom, prvé tri miesta dostanú diplom a medailu.


V tejto chvíli máme sľúbenú účasť krajín ako ČR, Poľsko, USA, Francúzsko, Malta, Írsko, Anglicko, Ukrajina, Juhoafrická republika, Taliansko, Rumunsko, Dánsko a pracujeme na ďalších. Ďalšie informácie Vám pošleme ihneď po zasadnutí OV Slovakia open a po konzultáciách so zahraničnými výpravami.

S pozdravom


Mgr. Peter Kotásek, riaditeľ súťaže, generálny sekretár SFKaBU

JUDr. Martin Jarabica, člen OV Slovakia open, viceprezident SFKaBU

Mgr. Daniel Baran, člen OV Slovakia open, prezident SFKaBU


SFKaBU - Československý e-turnaj 2020


Ahojte všetci


SFKaBU usporiadava uvedení turnaj bol by som rád kedy ste sa zapojili aj Vy členovia KKK Pezinok v čo naväčšom počte. Viem že sme dlhšie netrénovali ale aj iné kluby /všetky/ sú na tom ako mi a ja verím že doma individualne trénujete ako ja ! Zapojte sa a verím že urobíte čo najlepší výsledok pre klub. Ďakujem Vám a verím že sa čoskoro uvidíme v telocvični.


S pozdravom tréner Miroslav Horák


Vážení členovia Federácie,


PR SFKaBU pripravila novinku v online súťažení. Uvedomujeme si, že to nenahradí klasickú súťaž, ale v tejto dobe, kde človek nemôže opustiť ani svoj byt, je to jedna z možností, ako zostať aspoň ako tak pri karate. Najmä, ak ide o deti a mládež.

Československý e-turnaj je iniciatíva SFKaBU posunúť online súťaže i za naše hranice. Česká asociace okinawského karate a kobudo je našou najbližšou organizáciou mimo SR a preto sme oslovili práve ich, aby s nami rozbehli tento projekt.

Získali sme podporu zo strany WUKF, aj EurEthICS ETSIA, ktorí spoločne zastrešili tento turnaj. Ktovie, možno je to predvoj k E-Slovakia open.

Poprosíme Vás, pošlite informácie rodičom a deťom, aby sa čo najväčší počet pretekárov zúčastnil. Víťazná organizácia získa pekný pohár. Všetci účastníci získajú účastnícke diplomy, prví traja medaily, diplomy a menšie poháre. Najúspešnejší klub SFKaBU získa sladkú odmenu!

1. kolo prebehne do 8.11.2020 (zaslanie videa), 2. kolo do 17.11.2020 (zaslanie videa). Známky za obe kolá sa spočítajú a tak sa určí víťazstvo.


Ďakujeme za podporu a spoločne zvládneme toto obdobie!!! V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.


S pozdravom

Mgr. Daniel Baran

prezident SFKaBU


OZNAM 12.10.2020


V RÁMCI ZDRAVOTNÝCH OPATRENÍ A PREVENCIE PRED ŠÍRENÍM CORONA VÍRUSU SA POČNÚC DNEŠNÝM DŇOM 12. OKTÓBRA 2020 RUŠIA VŠETKY TRÉNINGY KARATE AŽ DO ODVOLANIA! O ZMENE VÁS BUDEME INFORMOVAŤ!


SFKaBU - opatrenia od 12.10.2020


Vážení členovia Federácie,


na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu a následne Úradu verejného zdravotníctva dôrazne odporúčame členským klubom SFKaBU, aby sa až do odvolania prerušila aktívna tréningová činnosť.

Opatrenia ÚKŠ a ÚVZ SR sú nasmerované k zníženiu mobility a stretávania sa obyvateľstva. Na Slovensku bude od utorka (13. 10.) platiť zákaz zhromažďovania sa viac ako šesť ľudí. Výnimkou sú osoby žijúce v jednej domácnosti. Tak rozhodla Vláda SR na svojom dnešnom (12.10.) rokovaní.

Preto i Vás, vážené kluby, touto cestou žiadame o striktné dodržiavanie všetkých nariadení oboch vyššie spomínaných inštitúcií s cieľom ochrániť seba, členov klubu i svojich rodín.


Ďakujeme a ostávame s pozdravom

Mgr. Daniel Baran , prezident SFKaBU

SFKaBU - súťaž s ADA SR


Vážení členovia Federácie, SFKaBU vyhlasuje súťaž pre všetkých členov Federácie do 18 rokov.

Úlohou detí a mládeže je skúsiť:

- vlastnými slovami vysvetliť Čo pre mňa znamená fair play? - krátka úvaha na max A5 ; ALEBO

- nakresliť obrázok k téme Čo pre mňa znamená fair play? (poslať sken)


Podmienkou zaradenia príspevku do súťaže je:

- poslať úvahu alebo kresbu na info@karate-slovakia.sk do 31.10.2020

- zakomponovať do textu názov našej federácie, resp. členského klubu SFK, do kresby zakomponovať logo federácie/klubu.


Pri posielaní je potrebné:

- napísať meno, priezvisko, klub a vek

- do mailu napísať, že zákonný zástupca súhlasí so zverejnením osobných údajov podľa Zákona 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov (použité bude meno, priezvisko, vek a klub).


Tešíme sa podpore Antidopingovej agentúry SR, s ktorou sme nedávno podpísali memorandum o spolupráci. Účastníci súťaže súťažia o balíček od ADA SR (ceruzka, náramok, tričko...)


S pozdravom Mgr. Daniel Baran , prezident SFKaBU

Nábor detí a mládeže do Karate-Kickbox klubu Pezinok

Nábory nových členov budú prebiehať od pondelka 28. septembra 2020 o 17.30 v telocvični na ZŠ Kupeckého. Prineste si tričko, tepláky , tenisky a chuť trénovať

Nábor je určený pre chlapcov a dievčatá od 6.rokov. Tréningy sú zamerané na tradičné a športové karate, rozvoj pohybových schopností, správne dýchanie a držanie tela, sebaobranu a disciplínu.

Tréningy vedú certifikovaní inštruktori okinawského karate : Miroslav Horák (6.dan), Patrik Leschinger (3.dan)

Tréningy Karate : každý pondelok a stredu od 17:30 do 19:00

Anketa Športovec roka mesta Pezinok 2019


Mesto Pezinok každoročne oceňuje jednotlivých športovcov a športové kluby za ich prácu a prezentáciu mesta.


Medzi ocenenými je aj náš klub a pretekár Daniel Ryška. Gratulujeme !!

Výsledky hlasovania podľa odbornej poroty Komisie športu


kategória – Športovec roka – JUNIORI (jednotlivci)

3.miesto – Daniel RYŠKA (karate)


kategória – Športový kolektív – MUŽI/ŽENY

2.miesto – Karate-kickbox Pezinok (karate-kickbox)


Letné sústredenie Klubu 2020


Od pondelka 21.8. do soboty 26.8. sa členovia KKK Pezinok zúčastnili na klubovom sústredení v penzióne Huncokár na Zochovej chate.


Pod vedením hlavného trénera Miroslava Horáka a trénerov Michala Peniaka, Ivana Marka, Patrika Leschingera a Daniely Šiandorovej absolvovali nielen kondičnú ale aj technickú prípravu do kata aj do kumite.


Súčasťou sústredenia boli aj skúšky technickej vyspelosti za účasti senseiov Ľubky Klementisovej a Jána Dada.
V troch kategóriách prebiehal aj obľúbený samurajský turnaj a na záver sústredenia aj za účasti rodičov bola tradičná opekačka.


Ďakujeme sponzorom sústredenia Slovenskej sporiteľni a tyčinkám od Max Sport!


SFKaBU - 2. kolo Online súťaže


Vážení členovia Federácie,


po úspešnom 1. kole online súťaže v Gekisai Dai Ichi, do kotérho sa zapojilo 70 pretekárov so 70 videami, spúšťame 2. kolo takejto súťaže.

Tentokrát bude predvedená kata SAIFA!

Projekt bol podporený i európskou organizáciou EurEthICS ETSIA, ako projekt #BEACTIVEATHOME. Do tohto projektu sa zapájajú postupne ďalšie federácie v rámci EUKF.

Platia tie isté pravidlá, ako počas 1. kola. Všetky informácie k súťažným pravidlám získate na našom webe

http://www.karate-slovakia.sk/?p=online


V tejto súvislosti ponúkame možnosť nahlásenia sa i rozhodcov, ktorí majú záujem o hodnotenie týchto kata, samozrejme, taktiež online, preto je potrebná dobrá znalosť práce s PC a mať čas sa všetkým kata povenovať. Ak má niekto záujem, pošlite nám mail.


Ďakujeme a tešíme sa na ďalší zaujímavý projekt od SFKaBU. Buďte zodpovední!


S pozdravom Mgr. Daniel Baran , prezident SFKaBU

člen WUKF ExCom

člen Disciplinárnej a antidopingovej komisie WUKF

20. apríla 2020 : SFKaBU - Talentovaná mládež - ONLINE TRÉNING


Vážení členovia Federácie,


v priloženom linku Vám posielame návrh na individuálny tréning pre členov talentovanej mládeže SFKaBU v oblasti kumite. Poprosíme Vás o zaslanie videa všetkým členom talentovanej mládeže za váš klub, resp. všetkým svojim mladším členom ako možnosť trénovania techník do kumite.
LINK: https://www.youtube.com/watch?v=Q13QtUpnBcg


Poprosíme, aby najmä členovia talentovanej mládeže poslali na mail, resp. na messenger video, ako trénujú podľa tohto plánu. Jednak, aby p. Miroslav Šenk mohol reagovať, jednak, aby sme zvýšili motiváciu. Videá budú priebežne uverejňované na FB SFKaBU.

Ďakujeme Vám veľmi pekne za spoluprácu. Pripravujeme pre Vás obdobne tréningy zamerané na rozvoj kondície, ako i tréningy kata...
Informácie ohľadne Tm SFKaBU Vám rád zodpovie p. Miroslav Šenk, zodpovedný za oblasť talentovanej mládeže SFKaBU.


S pozdravom Mgr. Daniel Baran , prezident SFKaBU

17. apríla 2020 SFKaBU - plán do najbližších dní

Vážené kluby Federácie,


dovoľte nám, aby sme Vás informovali o aktivitách Federácie na najbližšie obdobie.

Cez víkend sa vypustí video s víťaznými Gekisai Dai Ichi katami na sociálnych sieťach.

V pondelok začneme s II. kolom online súťaže, tentokrát SAIFA, následne bude v pláne TOKUI kata, orientácia na reprzentantov a starších cvičencov a ešte sa vrátime k najmenším s Gekisai Dai Ni kata.


Chceme Vás informovať, že v priebehu mája sa spustí online školenie pre rozhodcov (cez aplikáciu ZOOM), kde sa bude formou diskusie preberať všetko potrebné (pravidlá, gestá, komplikované situácie, miešanie štýlov...).

Od mája spúšťame i projekt online vdzdelávania trénerov SFKaBU spolu s odborníkom na trénerstvo a absloventom FTVŠ UK - dlhodobé vzdelávanie.

Komisia reprezentácie SFKaBU spustila tréningové denníky pre členov reprezentácie SR, následne aj v máji budú pokračovať v práci s reprezentáciou prostredníctvom online prostredia.


V oblasti starostlivosti o talentovanú mládež SFKaBU sa pripravuje projekt individuálnych tréningov pod vedením Miroslava Šenka (ONLINE), zodpovedného za TM SFKaBU (kata, kumite, všeobecná športová príprava). Budú vypracované videá, podľa ktorých budú členovia TM trénovať v domácom prostredí, resp. vonku.

Okrem iného Vám preposielam pozdravy od okinawských majstrov - Gushi sensei, Shinjo sensei. Sú v poriadku, cvičia individuálne a myslia i na nás všetkých na Slovensku.


Ďakujeme a ostávame s pozdravom

Mgr. Daniel Baran , prezident SFKaBU

SFKaBU - ONLINE SÚŤAŽE 2020


Vážení členovia Federácie,


vzhľadom na situáciu s CORONA19 nie je možné usporadúvať akékoľvek športové súťaže na území Slovenska, sa PR SFKaBU rozhodla spustiť projekt: ONLINE SÚŤAŽE 2020.

Cieľom projektu je vrátiť aspoň na chvíľu karate späť do našich životov a, samozrejme, opäť vzbudiť súťažného ducha medzi našimi členmi/pretekármi.


V prvej línii štartujeme súťaž v GEKISAI DAI ICHI kata pre deti (chlapci/dievčatá) do 12 rokov. Veríme, že práve tieto vekové skupiny najviac bažia znova po nejakej tej výzve. Berme to, ako taký malý CHALLENGE!

Po vyhodnotení úspešnosti prvej online súťaže pristúpime k ďalším "kolám", v ktorých by sme sa chceli zamerať na starších pretekárov a vyššie kata.


Veríme, že sa Vám tento projekt zapáči a že samotní pretekári využijú možnosť konfrontovať sa ONLINE so svojimi "súpermi" v karate gi.

Spoločne chceme i v týchto náročných časoch dopomôcť k "psychickej" pohode v domácnostiach.

Prípadné konštruktívne nápady a návrhy (podpora) z Vašej strany potešia.

!!!Taktiež si Vás dovoľujeme upozorniť, že zaslaním videa na sutaz@karate-slovakia.sk súhlasite s jeho ďalším spracovaním a preposlaním. Ďakujeme za súhlas.!!!


Všetky informácie k súťaži nájdete na: http://karate-slovakia.sk/?p=online


S pozdravom

Mgr. Daniel Baran , prezident SFKaBU

12. marca 2020 : SFKaBU - mimoriadna situácia v SR


Vážení členovia,


nakoľko vláda SR po konzultáciách s Ústredným krizovým štábom SR vyhlásila mimoriadnu situáciu na Slovensku, odporúčame členom klubov SFKaBU, aby necestovali do zahaničia, vyhýbali sa akýmkoľvek masovým podujatiam a iným akciám, pri ktorých hrozí riziko prenosu koronavírusu COVID-19.


Taktiež odporúčame klubom, aby prerušili počas mimoriadnej situácie v SR tréningovú činnosť.

V prípade, že viete o členovi reprezentácie SFKaBU a TM SFKaBU, že je v zahraničí na podujatí, resp. na nejakom tréningovom pobyte, prosíme Vás, okamžite nám túto skutočnosť nahláste, nakoľko má SFKaBU povinnosť voči MŠVVŠ SR takúto skutočnosť bezodkladne nahlásiť. Ministerstvo školstva zriadilo svoj krizový štáb, ktorý informuje o športovcoch v zahraničí Ústredný krizový štáb SR.


Ak by sa u niekoho objavil koronavírus, prosíme, aby taktiež kluby okamžite informovali vedenie SFKaBU.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať. Buďte, prosíme, opatrní!


S pozdravom Mgr. Daniel Baran , prezident SFKaBU


V RÁMCI ZDRAVOTNÝCH OPATRENÍ A PREVENCIE PRED ŠÍRENÍM CORONA VÍRUSU SA POČNÚC DNEŠNÝM DŇOM 9.MARCA RUŠIA VŠETKY TRÉNINGY KARATE AŽ DO ODVOLANIA! O ZMENE VÁS BUDEME INFORMOVAŤ!


Milí mladí karatisti a priaznivci karate !


Súčasná situácia na Slovensku zastavila naše tréningy, presunula termíny sútaží a sústredení.

Napriek tomu, že viaceré sútaže v tejto sezóne vôbec nebudú, trénujte doma, udržiavajte si kondičku a nezahálajte, aby ste nestratili formu.

Verím, že to všetci v zdraví zvládneme, aby sme sa opät všetci stretli!


Miroslav Horák a kolektív trénerov

I. kolo Slovenského pohára v karate a kobudo 2020 - Pezinok


V sobotu 29.februára 2020 sa uskutočnilo v športovej hale SOU Komenského v Pezinku 1.kolo Slovenského pohára v karate a kobudo 2020.


Našim pretekárom sa na prvých pretekoch novej sezóny darilo a dosiahli výborné výsledky. V silnej konkurencii sa nestratili ani naši nováčikovia ktorí atmosféru veľkého turnaja zažili prvý krát.


Výsledkový sumár :


1.miesto Martin Šlez - KATA chlapci 12-13 rokov do 5.KYU

1.miesto Michal Cehlárik - KUMITE chlapci 7 rokov Open

1.miesto Daniel Ryška - KUMITE chlapci 11 rokov -150cm

1.miesto Alex Buček - KUMITE chlapci 21-35 rokov -75kg


2.miesto Alberto Herera - KATA Veteráni Open

2.miesto Tamara Kanková - KUMITE dievčatá 14-15 rokov -60kg

2.miesto Alex Buček - KUMITE chlapci 18-20 rokov -75kg

2.miesto Martin Šlez, Filip Horňák, Katarína Klučárová - KATA chlapci 10-13 rokov družstvá

2.miesto Daniel Ryška, Adam Krasňanský, Tomáš Čúzy - KUMITE chlapci 12-13 rokov družstvá

2.miesto Daniel Štrbka, Matúš Čúzy, Alfréd Morbacher - KUMITE chlapci 14-17 rokov družstvá


3.miesto Ester Mozolová - KATA dievčatá 9 rokov do 7.KYU

3.miesto Kristína Fiutová - KATA dievčatá 11 rokov od 6.KYU

3.miesto Viktor Džoganík - KATA chlapci 11 rokov od 6.KYU

3.miesto Katarína Klučárová - KATA dievčatá 12 rokov od 4.KYU

3.miesto Filip Horňák - KATA chlapci 12-13 rokov do 5.KYU

3.miesto Rodan Hujbert - KUMITE chlapci 7 rokov Open

3.miesto Adam Krasňanský - KUMITE chlapci 11 rokov -150cm

3.miesto Tomáš Čúzy - KUMITE chlapci 12 rokov


Hausnerův pohár 2020


V sobotu 25. januára 2020 sme sa zúčastnili na turnaji Hausnerův pohár. Predstavili sme sa v disciplínach kata a kumite a v konkurencii 16 klubov z Česka a Slovenska sme priniesli 5 medailí.


Výsledkový sumár :


1.miesto Sofia Hujbertová - KUMITE mladšie žiačky

1.miesto Alex Buček - KUMITE juniori

1.miesto Zuzana Katonová - KUMITE masters


2.miesto Henrich Hujbert - KUMITE masters


3.miesto Emma Harausová - KUMITE staršie žiačky


4.miesto Michal Cehlárik - KUMITE mladší žiaci


<FotoGaléria>